ایده هایی برای کتابخانه در منزل شیراز

طراحی کتابخانه ی خانگی اگر با خلاقیت و ایده جدید همراه باشد به زیبایی منزل شما می افزاید.به نکات گفته شده درباره ی دکوراسیون کتابخانه توجه کنید.
کتابخانه، عنصری در منزل است که با پیشرفت تکنولوژی، حضورش در خانه ها کمرنگ شده است. همانطور که خواندن کتاب به مغز و روح انسان آرامش می بخشد، محل مطالعه آن هم باید به مکانی زیبا و آرام تبدیل شود. شاید با افزایش آپارتمان نشینی و کم شدن متراژ منزل تصور کنید که فضای کافی برای یک کتابخانه را نداشته باشید. ولی با کمی خلاقیت در طراحی دکوراسیون می توانید فضای مناسبی برای مطالعه ی تمام اعضای خانواده داشته باشید.

در بخش اول این مقاله به نکاتی جهت طراحی بهتر کتابخانه ی شخصی اشاره می کنیم و در ادامه فضاهای مناسب برای طراحی کتابخانه را معرفی می کنیم.

دکوراسیون کتابخانه,طراحی کتابخانه,طراحی کتابخانه ی خانگی,

 نکات لازم برای طراحی کتابخانه
فضایی گرم و دلنشین ایجاد کنید
شما زمانی به سمت مطالعه ی کتاب می روید که می خواهید از تمام دغدغه های روزمره خلاص شوید و ذهن خودتان را آزاد کنید. حال اگر فضای مطالعه ی شما پر انرژی و در عین حال آرام بخش باشد، شما صاحب یک کتابخانه ی رویایی خواهید بود. مثلا می توانید از تابلو ها، وسایل تزئینی هنری یا گلدان های گل طبیعی در کنار کتاب هایتان استفاده کنید. فقط دقت کنید که قفسه های کتاب را بیش از حد شلوغ و نامرتب نکنید تا از نزدیک شدن به آن بگریزید.

رنگ مناسب انتخاب کنید
تاثیر رنگ در حالات و روحیات افراد را نمی توان نادیده گرفت. ما به خوبی می دانیم که توناژ های رنگی گرم، انرژی بالایی دارند و بر عکس رنگ های سرد آرامش زیادی به محیط القا می کنند. رنگ اصلی کتابخانه، دیوار کناری آن ، اتاقی که کتابخانه در آن قرار دارد، کفپوش و… تاثیر زیادی در حالات و روحیات شما خواهند داشت. استفاده از رنگ های جذاب و یا ترکیب کردن چندین رنگ در کتابخانه، می تواند اشتیاق شما را زیاد کرده و تمایل شما به مطالعه را بیشتر کند.

پس در طراحی کتابخانه ی منزل خود به دنبال خلاقیت و ایده های جدید باشید.

کتابخانه,کتابخانه خانگی,کتابخانه رویایی,

به نورپردازی دقت کنید
در طراحی تمام مکان ها، نورپردازی یک عنصر کلیدی و مهم است. نور مناسب در کتابخانه باید طوری باشد که فرد احساس خمودگی و بی حوصلگی نکند. همچنین چشم ها او نیز از نور زیاد و نامناسب اذیت نشود. اگر در کنار نور مصنوعی بتوانید از نور طبیعی نیز بهره ببرید انرژی محیط شما بیشتر می شود. فقط دقت کنید که میزان نور طبیعی زیاد نباشد چون احساس خواب آلودگی  ایجاد می کند. برای استفاده از منابع نور مصنوعی تعدادی چراغ با نور مناسب در اطراف کتابخانه و تعدادی بالای میز مطالعه تعبیه کنید.

از صندلی یا مبل مناسب استفاده کنید
وجود یک صندلی مناسب برای مطالعه می تواند بدن شما را برای ساعت ها آرام نگه دارد. اگر کتابخانه ی شما در نشیمن قرار دارد بهتر است از یک مبل شیک و مدرن در کنار آن استفاده کنید تا احساس مجلل بودن را به خانه تان بدهند. نیمکت های چوبی و صندلی های مخصوص مطالعه نیز به جذابیت کتابخانه ی شما کمک می کنند.

کتابخانه شخصی,دکوراسیون کتابخانه,طراحی کتابخانه,

بهترین مکان ها برای طراحی کتابخانه
اگر شما اتاقی برای مطالعه و نصب کتابخانه در منزل را دارید با مشکل فضا مواجه نخواهید شد. در غیر اینصورت باید با طراحی دکوراسیون حرفه ای، از فضاهای خالی و دنج خانه برای تعبیه کتابخانه خانگی خود استفاده کنید.

کتابخانه در قسمت های قناسی منزل
برای پوشاندن فرورفتگی و برجستگی هایی که در بین دیوار های خانه قرار دارند، بهترین چیز تعبیه کتابخانه ای زیباست. چون معمولا این قسمت ها ابعاد غیراستاندارد دارند و بدون استفاده هستند.

 

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز،شهرک حافظ، بلوار افرینش رو به روی پمپ گاز 200 متر بعد از ساختمان پزشکی مجتع کارگاهی ،گروه کابینت دکوپیشرو

شماره تماس بخش فروش و مشاوره : 09171269158 

شماره واتساپ : 09171269158

شماره تماس بخش فنی : 09357315826

کابینت اشپزخانه در شیراز

تمام کارها دارای ضمانت 12 ماهه می باشند

ارایه قرارداد کامل شامل : متراژ دقیق کابینت، توضیحات جنس مواد استفاده شده و زمان تحویل پروژه

طراحی با 3D-max طبق سلیقه شما قبل از اجرای پروژه

شما میتوانید جهت مشاوره و دریافت نمونه کارها در واتساپ پیام دهید