چیدمان کمد دیواری شیراز

کدام چیدمان کمد دیواری مناسب لباس و وسایل شماست؟

چیدمان کمد دیواری ایرانی از دغدغه های طراحی کمد دیواری و چیدمان کمد دیواری رختخواب است که در ایده های مختلف کمد دیواری کوچک و بزرگ را چیدمان می کنیم.

چیدمان کمد دیواری دارای یک دنیا ایده است که می تواند اتاق شما را کاربردی و زیبا کند. کمد دیواری اتاق آنقدر مهم است که اگر به درستی چیدمان و طراحی نشود باعث بی نظمی و سردرگمی در اتاق خواهد شد.

کمد دیواری

اصولی که در طراحی کمد دیواری باید رعایت کنیم به طور خلاصه :

۱- اندازه اتاق (بزرگی و کوچکی اتاق)
۲- نوع وسایل که در کمد قرار می گیرد

اگر اتاق خواب شما بزرگ است محدودیتی در انتخاب درب کمد دیواری ندارید.چنانچه اتاق خواب شما کوچک است به دلیل اینکه باز شدن درب ها نیاز به فضایی بیشتر در جلوی کمد دیواری دارد حتما باید از درب های ریلی استفاده کنید.

نکته ای که در کمد دیواری های ریلی باید رعایت کنید انتخاب ریل مرغوب برای درب ها می باشد. ریل های کمد دیواری که با آلیاژ ضعیف ساخته می شوند بعد از گذشت چند ماه دیگر کارایی سابق را ندارند و حتما باید تعویض شوند.

پس هنگام انتخاب ریل حتما به نوع آلیاژ و راحتی باز و بسته شدن آن توجه کنید .
البته ریل هایی بسیار لاکچری وجود دارند که آن را برندهای معتبر تولید می کنند تنها عیب این ریل ها قیمت بسیار بالای آنها می باشد.

وسایلی که در داخل کمد باید جانمایی شود عبارتند از :

انواع لباس مردانه 

انواع لباس زنانه

کفش

رختخواب

چمدان ها

چیدمان رختخواب در کمد دیواری

موردی که معمولا در چیدمان کمد دیواری ایرانی در نظر گرفته می شود جای رختخواب است . جای رختخواب در کمد دیواری نسبت به اندازه تشک ها در نظر گرفته می شود .
عرض تشک دونفره ۱۴۰سانتیمتر و عرض تشک یک نفره ۱۱۰ سانتیمتر می باشد .

برای جانمایی راحت تر رختخواب در کمد دیواری عرض بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر مناسب است . البته این عدد نسبت به طول کمد دیواری تعیین می گردد . شاید به علت محدودیت اندازه اتاق مجبور باشید که کمد دیواری کوچک تری را بسازید درنتیجه جای کمتری برای رختخواب ها دارید. در این صورت چیدن و برداشتن رختخواب ها به سختی صورت خواهد گرفت .

قسمتی که برای جانمایی رختخواب ها در نظر می گیرید فاقد طبقه بوده و به صورت یک پارچه در نظر گرفته می شود . ارتفاع لازم برای این قسمت عددی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر مناسب است.

کمد دیواری

چیدمان لباس در کمد دیواری ( مردانه – زنانه )

اولین نکته ای که باید در چیدمان و طراحی کمد دیواری در نظر گرفت توجه به قد کاربر می باشد.متوسط قد زنان در ایران حدود ۱۵۵ تا ۱۶۵ سانتیمتر می باشد.برای استفاده موثر خانم های خانه از کمد دیواری باید نسبت به اهمیت و پرکاربردی وسایل اقدام به چیدمان و طراحی کمد دیواری کرد.

مثلا وسایلی مانند چمدان ها و لباس های فصل که کاربرد کمتری دارند در بالای کمد دیواری و لباس هایی که استفاده بیشتری دارند در قسمت های پایین قرارگیرند.

به این موضوع توجه داشته باشید که ابعاد لباس در افراد نسبت به قدشان متفاوت می باشد .

شما می توانید طبق فضایی که در اختیار دارید نسبت به جانمایی لباس ها اقدام کنید. به طور مثال چنانچه فضای لازم برای جانمایی شلوار به طور ایستاده ندارید می توانید فضایی برای شلوار تا شده در نظر بگیرید.
و یا فضایی برای جانمایی مشترک شلوارها با پالتو که نیازمند ارتفاعی تقریبا برابر هستند به کاربرد فضای کمد دیواری کمک کنید.

طراحی کمد دیواری

با توجه به مقیاس لباس ها و لوازمی که قرار است در کمد دیواری جا گذاری شود می توانید برای اتاق خواب خود طبق نیازتان کمد دیواری کاربردی و مفید طراحی کنید.

در کمد دیواری حتما باید کشو در نظر بگیرید زیرا کشوها به نظم و چیدمان وسایل کوچک کمک فراوانی می کنند.
در ضمن عمق مفید برای کمد دیواری ۵۵ تا ۶۰ سانتیمتر است . این عرض متناسب با عرض لباس ها مخصوصا لباس آقایان است.

در تصویر زیر چیدمان مفید و کاربردی برای عرض ۳ متر برای کمد دیواری را در نظر گرفته ایم.کشو ها ، جای لباس آقایان ، لباس خانم ها و طبقات متناسب طراحی شده است. البته می تواند این طبقات به صورت ریگلاژی باشد یعنی طبقات قابلیت جابجایی را داشته باشد.

کمد دیواری

 

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز،شهرک حافظ، بلوار افرینش رو به روی پمپ گاز 200 متر بعد از ساختمان پزشکی مجتع کارگاهی ،گروه کابینت دکوپیشرو

شماره تماس بخش فروش و مشاوره : 09171269158 

شماره واتساپ : 09171269158

شماره تماس بخش فنی : 09357315826

کابینت اشپزخانه در شیراز

تمام کارها دارای ضمانت 12 ماهه می باشند

ارایه قرارداد کامل شامل : متراژ دقیق کابینت، توضیحات جنس مواد استفاده شده و زمان تحویل پروژه

طراحی با 3D-max طبق سلیقه شما قبل از اجرای پروژه

شما میتوانید جهت مشاوره و دریافت نمونه کارها در واتساپ پیام دهید