9158 126 0917
سبک های مبلمان در دکوراسیون داخلی


بازدید : 758 نفر

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که هرکدام از لوازمی که مجموع دکوراسیون داخلی فضای  اطراف شما را تشکیل می دهند پیرو سبک ومدل خاصی هستند و حتی برخی از آن، مدل ها نامی دارند؟آیا نام مدل کاناپه ایی که روی آن مینشینید را می دانید؟همه تولید کننده هایی که در صنایع مختلف فعالیت دارند ،محصولات و فرآورده های خود را تحت عنوانها و مدل های مختلف به بازار ارائه می دهند.ما به عنوان یک طراح هم میبایست به سبک های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی مسلط باشیم و هم مدل ها و طراحی های اشیاء و لوازم این سبک ها را به خوبی بشناسیم.چرا که ما را در خرید یا ساخت آنها هدفمند و هوشمند می سازد.
سبک های مختلف کاناپه:
ما سری به دنیای شلوغ  لوازم دکوراسیون زده و هر با از میان آنها مجمو عه ای را برگزینیم و مورد بررسی قرار دهیم.دنیای پارچه ها،فرش ها،مبلمان ها، ظروف و بسیاری دیگر از اقلامی که میبینید و میشناسید.
1-    کاناپه لاوسان-LAWSON
انتخاب مناسبی برای فضای نشینمن می باشد. بسیار راحت است و فضا را پر و گرم نشان میدهد.اگر آن را با کوسن های رنگی و گلدار ست کنیم نمای دلنشین تری  می یابد.این سبک  را می توان در خانه های اروپایی به ویژه فرانسوی  بیشتر دید.

 
2-    کاناپه تاکسیدو-TUXEDO 
این کاناپه نمای منظم و مکعبی شکلی دارد.بیشتر مناسب فضاهای رسمی میباشد.شاید در دکور ویژه برای اتاق مدیریت جالب به نظر برسد.این کاناپه بخاطر فرم خطی در  سبک های مینیمالیسم(حداقل گرایی) و اینداستریال(صنعتی) طرفدار دارد.


3-    کاناپه کوهان شتری -CAMELBACK
این مدل همانند اسمش در قسمت تکیه گاه پشتی برجستگی دارد.در مدل های مدرن تر این برجستگی در وسط به فرو رفتگی نیز تغییر شکل داده شده است.فرم خاص این کاناپه آن را مناسب ساخته تا در دکوراسیون های داخلی کلاسیک مورد استقبال قرار گیرد.انواع ساده و بیشتر پارچه گلدار آن را در دکوراسیون های انگلیسی میبینید.


4-    کاناپه دسته گرد -ARMROLLED
این کاناپه بسیار راحت است،نشینمن خوبی دارد و حتی در استراحت های روزانه میتوان از آن استفاده نمود.اما به دلیل اینکه دسته های آن کمی بیرون تر از بدنه قرار گرفته طول آن بیشتر دیده میشود .به همین دلیل آن را معمولا با صندلی های تک ظریف تری در کنارش چیدمان می کنند.


5-    کاناپه دسته انگلیسی -ENGLISH ARM
کاناپه ایی است با دسته های کم ارتفاع که دو سوم عرض نشینمن را پوشش میدهد.دارای پشتی محکی  است که با چند تشک یا کوسن پر میشود، ودر نشینمن آن تشک های نرم  قرار دارد.پایه های چوبی و معمولا خراطی شده دارند .سبک آن بسیار نزدیک به  کاناپه های بریج واتر است و در دکوراسیون داخلی های آمریکایی بسیار دیده میشود.


6-    کاناپه بریج واتر-BRIDGWATER
این مدل هم مانند سبک قبلی دسته های کوتاه و عقب دارد.قسمت پشتی و نشینمن آن از تشک های نرم چند قسمتی تشکیل شده و اصطلاحاً دامن دار است یعنی پایه های پوشیده میشود.این سبک بسیار مورد استقبال آسیایی هاست.که اغلب با پارچه های شلوغ تر ورنگ های گرم تر همراه است.


7-    کاناپه نول -KNOLE
این کاناپه پشتی بلند و یکنواخت دارد.دسته های آن نیز به بلندی تکیه گاه  است و با  زاویه به سمت یبرون رفته است.ظاهری رسمی داردو چندان راحت نیست. نمونهای آن را در طراحی های داخلی و دکوراسیون های سبک گوتیک میتوان دید.


8-    کاناپه چسترفیلد -CHESTERFIELD
این سبک به راحتی قابل تشخیص است چرا که دسته ها و پشتی آن یک تکه و دارای دوخت (لمسه دوزی) است.دسته های آن نیز  به بیرون گرد شده.این مدل با روکش چرمی فوق العاده است و در فضاهای رسمی کاربرد دارد.


9-    سبک های مدرن میانه قرن بیستم -MID-CENTURY MODERN
این سبک پیرو خطوط صاف و زوایای قائمه است.پایه های آنها بیشتر فلزی و به شکل استوانه یا مکعب است و دردکوراسیون داخلی های مدرن امروزی کاربرد فراوان دارد.