9158 126 0917
ایده های فضاسازی کابینت آشپزخانه


بازدید : 641 نفر

کشو کابینت را متفاوت بسازید

 ایجاد فضای مفید کابینت        ایجاد فضای مفید کابینت

کشوهای کابینت همیشه پر از وسایل کوچک و خورده ریز هستند. وقتی شما با عجله دنبال چیزی توی کشو بگردید، ممکنه باعث صدمه جدی به دست هاتون شود.

راه حلش خیلی ساده است! کافیه با چند قطعه چوب، فضای داخلی کشو را تقسیم بندی بکنید. اینطوری خیلی راحت تر می توانید وسایل را پیدا بکنید و وسایل بُرنده و خطرناک هم از بقیه جدا می شوند و آسیب کمتری به شما خواهد رسید.

فضای سه گوش کناره آشپزخانه،همیشه  باعث هدر رفتن فضا می شود و دسترسی به وسایل داخل آن در مواردی به سختی و مشکل است. اما با یک هوشمندی می توانید از تمام محیط کابینت خود استفاده مفید ببرید. ایجاد یک کشوی جدید و مدرن ایده خوبی برای این مشکل هست. 

از فضای کوچک کابینت ها درست استفاده کنید

ایجاد فضای مفید کابینت             ایجاد فضای مفید کابینت

می توانید در طراحی کابینت بخشی را به قراردادن دستمال کاغذی اختصاص بدهید و برای راحتی بیشتر سطل زباله را بصورت کشویی تعبیه کنید. در اینصورت براحتی می توانید زباله ها را بدون اینکه داخل کابینت بریزد، به سطل منتقل کنید و یا سطل زباله را براحتی از کابینت خارج نمایید. 

قراردادن دستمال کاغذی در بالای سطل زباله می تواند راحتی و سهولت استفاده از هر دو آن را برای شما به همراه داشته باشد. در نهایت با این تکنیک می توانید از دو سطل کوچکتر استفاده کرده و زباله تر و خشک را از هم تفکیک نمایید و فضای کابینت تان بیخودی اشغال نمی شود.

کابینت مخصوص قابلمه و ظروف بزرگ تعبیه کنید

ایجاد فضای مفید کابینت             ایجاد فضای مفید کابینت
یکی از دغدغه های خانم ها، چیدمان قابلمه هاست؛ چون اغلب کابینت ها طبقه بندی شده هستند و جای خاصی برای نگهداشتن قابلمه و ظروف بزرگ ندارند.

گاهی عمیق بودن کابینت باعث دردسر می شود چون پیدا کردن وسایل آشپزی کار سختی می شود. برای حل آن می توانید از دو تا طبقه چوبی یا فلزی که روی ریل قرار گرفته اند، استفاده نمائید. این کار باعث می شود اولاً دسترسی به ظروف به راحتی انجام شود و نیازی نیست که برای برداشتن ظروف آخر کابینت، تمامی ظروف جلویی را جابجا کنید. با توجه به نیاز شما این طبقات می توانند بصورت قفسه یا تخت باشند.