9158 126 0917
چگونه نورپردازی آشپزخانه را انتخاب کنیم؟


بازدید : 387 نفر

ما از کارشناس بن میلز (Ben Mills)  خواسته ایم تا راجع به مهم ترین مسئله برای طراحی آشپزخانه و انواع نورپردازی توضیح دهد.

نورپردازی آشپزخانه

چرا نورپردازی آشپزخانه خیلی مهم است؟

برای بیشتر ما، بیشترین فعالیت در آشپزخانه اتفاق می افتد؛ محلی است که از صبح تا شب مشغول کار است.

نورپردازی خوب لازم و ضروری است، تا جاییکه به شما اجازه می دهد تا اموری مثل آماده سازی و طبخ غذا و نظافت را ایمن انجام دهید. به اضافه؛ نورپردازی، شخصیت را به فضا اضافه  می کند و به سرعت حس کاربردی آشپزخانه را به فضایی صمیمی و گرم برای سرو غذا تبدیل می کند.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی فضارا هرچقدر که می توانید زودتر برنامه ریزی کنید.

جابجایی پایه های نورپردازی بعد از در نصب آشپزخانه می تواند شما را متحمل هزینه بیشتری کند.

تعویض سیم کشی و نقاشی نشان می دهد که هزینه ها به سرعت افزایش می یابند. به همین دلیل، بهترین کار این است که نورپردازی آشپزخانه به هنگام طراحی آشپزخانه انجام شود.

نورپردازی آشپزخانه

طراحی نورپردازی لایه ای به چه معنا است؟

لایه بندی نورپردازی شامل خلق سایه های متفاوتی از نور است. بازی با سایه ها و استفاده از رنگ ها برای تاکید بیشتر روی بهترین قسمت فضا می باشد.

عموما در آشپزخانه ها نور کار (task light) برای آماده سازی و طبخ غذا، نور محیطی (ambient light) برای روشنایی عمومی، و نور های تاکیدی (accent light) برای پررنگ کردن یک المان مثل کاشی های بین کابینتی یا یک اثر هنری.

نورپردازی آشپزخانه

اول از همه به ایمنی توجه کنید.

اولین اولویت نورپردازی آشپزخانه، این است که روشنایی کافی و ایمن را برای آماده سازی و طبخ غذا و نظافت تامین کند. این امر با نورهای کار بدست می آید؛ سعی کنید که از نور ال ای دی شلنگی زیر یونیت های کابینت آشپزخانه (که می تواند نور بسیار دوست داشتنی را بدون سایه و حرارت ایجاد کند)

یا سیستم چراغ های متحرک در بالای جزیره استفاده کنید. مطمئن شوید که هیچ سایه ای در فضای تهیه غذا وجود ندارد.

بهترین راه برای انجام این کار، نصب نورهای کار در جلو و یا بالای سر شماست و نه پشت سرتان.

نورپردازی آشپزخانه

برای ایجاد کاراکتر فضایی نورهای محیطی را اضافه کنید.

نورهای نرم محیطی، آشپزخانه تان را سرشار از روشنایی و گرما می کند. می تواند در شکل یک آویز بالای کانتر یا میز غذاخوری، یک نور در مرکز سقف یا نوری به سمت پایین در مرز فضا ظاهر شود.

 

نورپردازی آشپزخانه

بهترین وسایلتان را با نور تاکیدی نشان دهید.

از نورهای تاکیدی برای جلب توجه روی شی خاص، مثل کاشی های بین کابینتی یا نمای جزیره استفاده کنید. نصب نورهای شلنگی زیر کابینت ها و کانتر روش بسیار عالی برای این کار است.

همچنین شما می توانید از نورهای تاکیدی در کابینت های شیشه ای یا قفسه ها برای نشان دادن وسایلتان استفاده کنید.