9158 126 0917
یراق آلات کابینت چیست؟


بازدید : 143 نفر

در گذشته از ابزار و یراق ساده برای ساخت کامل لوزام و وسایل خود استفاده می‌کردند اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی یراق آلات متنوع با امکانات پیشرفته تری طراحی و ساخته شده است که قبل استفاده بهتر است تا با هر کدام از آن آشنایی کافی داشته باشید. یراق آلات علاوه بر کاربردی که دارند، نقش بسیار موثری در زیبایی ظاهری محیط به خصوص دکوراسیون آشپزخانه خواهند داشت.

انواع متنوعی از یراق آلات کابینت طراحی شده است که استفاده از آن‌ها برای تکمیل ساخت کابینت و دکوراسیون آشپزخانه بسیار ضروری می‌باشد. از انواع یراق کابینت می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:
لولا گازور

دستگیره کابینت

لولا و دستگیره دو نوع از مهمترین یراق کابینت می باشد که هر کدام از آن ها در انواع متنوع و با ویژگی های متفاوتی ساخته شده اند. در این بخش قصد داریم تا شما را با هر کدام از این دو مدل یراق آلات آشنا سازیم.

لولا گازور چیست؟

همان‌طور که می‌دانید برای باز و بسته کردن درب کابینت نیاز به یک نوع مفصلی است تا بتوانید به راحتی درب را باز و بسته نمایید. لولا گازور یک نوع یراق ضروری برای درب کابینت است که در مدل و ویژگی‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. به طور کلی لولا گازور دو قطعه را به یکدیگر متصل می‌کند و سپس به صورت یک مفصل عمل کرده و باعث حرکت می‌شود. از انواع لولا گازور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لولا پمپی

لولا گازور توکار

لولا گازور توکار

لولا پمپی چیست و چه کاربردی دارد؟

لولا پمپی یا همان لولا گازور آرام بند یراقی است که به وسیله ی دیگر نگران با ضرب بسته شدن درب کابینت خود نخواهید بود. در واقع لولا گازور پمپی دارای سیستم آرام بند بوده که با نصب آن بر روی درب کابینت می‌توانید مانع از ایجاد صدا در هنگام بسته شدن درب شوید. همچنین با استفاده از لولا پمپی می‌توانید درب کابینت را در هر زاویه ای بین 45 تا 110 درجه باز نگه دارید. لولا گازور پمپی در برندهای متنوعی ساخته شده است که بهسازان یک از برندهای با کیفیت ایرانی است که در زمینه ی تولید انواع یراق آلات کابینت فعالیت می کند.

کاربرد لولا گازور توکار

یکی دیگر از انواع لولا گازور، لولا توکار می باشد که در داخل ام دی اف نصب شده و در هنگام باز و بسته شدن درب کابینت دیده نخواهد شد. برای نصب این نوع لولا گازور توکار حتما باید درب را با استفاده از مته گازور یا سی ان سی به اندازه قطر لولا توکار سوراخ نمایید و سپس لولا گازور را نصب کنید.

انواع دستگیره کابینت

دستگیره کابینت یکی دیگر از انواع یراق برای کابینت آشپزخانه می باشد که استفاده و نصب آن ضروری خواهد بود. دستگیره کابینت آشپزخانه مانند دیگر انواع یراق آلات کابینت دارای انواع متنوعی است که شما باید با توجه به سبک و مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه‌ی خود دستگیره مناسبی را انتخاب نمایید. به طور کلی دستگیره در دو مدل تک پیچ و دو پیچ ساخته می شود که هر کدام از آن ها نیز دارای طرح و مدلی خاص می باشند. انواع دستگیره کابینت عبارت اند از:

دستگیره توکار

دستگیره تک پیچ

دستگیره دو پیچ

دستگیره توکار چیست؟

دستگیره توکار

دستگیره توکار نمونه ی بسیار جدید از دستگیره کابینت می باشد که در داخل ام دی اف نصب شده و با استفاده از حفره ای که بر روی دستگیره قرار دارد، می‌توانید به راحتی درب یا کشوی کابینت را باز و بسته نمایید. برای نصب دستگیره توکار کابینت باید ابتدا با استفاده از مته به اندازه عمق و قطر دستگیره، ام دی اف را سوراخ نمایید و سپس با استفاده از چسب مخصوص دستگیره را درون حفره ی ایجاد شده نصب کنید. دستگیره کابینت توکار نیز دارای دو مدل کلاسیک و مدرن می باشد که با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه ی خود می توانید نوع دستگیره ی خود را انتخاب کنید.