9158 126 0917
انواع کابینت از نظر کاربرد4


بازدید : 835 نفر

سوپر کابینت ایستاده

این کابینت علاوه بر دارا بودن فضایی بسیار بزرگ برای نگهداری اقلام مختلف، امکان دسترسی آسان به آن‌ها را نیز فراهم می‌کند.

کاربردهای کابینت ایستاده

کابینت ایستاده تغییرات عظیمی در آشپزخانه و حتی قسمت‌های دیگر آشپزخانه ‌ایجاد کرده است که در ادامه به نمونه‌ای از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

جاکفشی و کمد شال و کلاه

استفاده از کابینت ایستاده به‌عنوان جاکفشی برای نگهداری و منظم کردن کفش‌های افراد خانواده بسیار ایده‌آل است. می‌توانید قسمت بالای جاکفشی را به محلی برای نگهداری کلاه، کت، کیف و … اختصاص دهید. هم‌چنین کشوهای عمیق برای نگهداری دستکش و روسری مناسب است.

ایجاد جلوه‌ای با شکوه

با تزیین قسمت تاج کابینت ایستاده، جلوه‌ای متفاوت و خیره‌ کننده ایجاد کنید و از این کابینت با شکوه برای تزیین هر قسمتی از خانه از آشپزخانه گرفته تا اتاق نشیمن استفاده کنید.

انواع درب کابینت

در کابینت در ظاهر و نمای بخش‌های مختلف خانه به ویژه آشپزخانه نقش به‌سزایی دارد. درواقع این در کابینت است که دیده شده و نمای کار را تغییر می‎دهد. خریدار برای انتخاب در کابینت با گزینه‌های بی‌شماری روبروست. این موضوع بدین معناست که در هنگام خرید کابینت شما در آن را انتخاب می‌کنید و باقی قسمت‌های آن در اکثر موارد یکسان است و مدل‌‌های مختلفی برای آن وجود ندارد.

انواع درب کابینت بر اساس نوع پنل

در کابینت بر اساس پنل (قسمت مرکزی در کابینت) به دو دسته پانل‌های برجسته و فرو رفته که گاهی به آن تخت هم گفته می‌شود، تقسیم می‌شود.

پنل برجسته

قسمت مرکزی این نوع در کابینت، از بقیه قسمت‌ها برجسته‌تر بوده و معمولاً برای طراحی لبه خارجی آن از نقوش برجسته استفاده می‌کنند تا استایلی خاص ایجاد کنند. این نوع در کابینت بیشتر در طرح‌های سنتی به کار می‌رود.

پنل فرو رفته یا تخت

در این نوع کابینت قسمت مرکزی آن در مقایسه با قسمت‌های دیگر فرورفته و پایین‌تر قرار دارد و لبه آن‌ها بالاتر از سطح مرکزی بوده که استایل مشخصی را ایجاد می‌کند. از این نوع پنل بیشتر در طراحی‌های مدرن استفاده می‌شود.

مدل قرارگیری درب کابینت روی بدنه

درهای کابینت معمولاً به دو صورت روی کابینت قرار می‌گیرند: پوشش کامل یا نسبی.

پوشش کامل

در مدل پوشش کامل، در کابینت کاملاً روی قاب کابینت را پوشانده و درهایی که کنار یا زیر هم هستند به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که دقیقاً لبه به لبه هم هستند و تنها شاید بخش بسیار کوچکی از قاب کابینت دیده شود. این درها ظاهری یکدست و ساده ایجاد می‌کنند.

پوشش نسبی

برخلاف درهای کامل این در تنها قسمتی از قاب کابینت را می‌پوشاند و در طرح‌های قدیمی و سنتی به کار می‌رود.

فرو رفته یا مماس با بدنه

در اکثر کابینت‌ها به نحوی ساخته می‌شوند که در، خارج از قاب کابینت قرار گیرند اما در بعضی از انواع کابینت‌ در، داخل قاب کابینت قرار می‌گیرد. سایز در‌هایی که در چهارچوب کابینت قرار می‌گیرند کمی کوچک‌تر از بقیه درها است. ساخت این نوع در‌ نیاز به‌ دقت بالایی دارد زیرا باید دقیقاً داخل قاب کابینت قرار بگیرد تا مشکلی برای باز و بسته شدن آن‌ پیش نیاید.