9158 126 0917
انواع کابینت از نظر کاربرد 1


بازدید : 863 نفر

خوشبختانه با پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی دکوراسیون و طراحی داخلی و فن‌آوری‌های به کار رفته در آن حاصل شده، خریداران با گزینه‌های بی‌شماری روبرو هستند. اگرچه داشتن چنین دامنه‌ی گسترده‌ای از انتخابات امری خوشایند است، اما عدم آشنایی با انواع کابینت و گزینه‌های موجود کار را کمی دشوار می‌کند و حتی شاید به دلیل عدم آگاهی از وجود برخی گزینه‌ها، افراد موارد بهتر را انتخاب نکنند. از این رو تصمیم گرفتیم که در این مطلب راهنمایی در زمینه‌ی کابینت داشته باشیم و انواع مختلف آن را معرفی کنیم.

انواع کابینت موجود در بازار

کابینت در 2 نوع آماده و سفارشی وجود دارد. هر یک از انواع کابینت ویژگی و مزایای منحصر به خود را دارد که می‌توانید با توجه به بودجه و نیازتان یکی از آن‌ها را تهیه کنید.
در بین انواع کابینت، کابینت آماده کمترین هزینه را دارد اما انتخاب‌های خریدار هم محدود است. در کابینت‌ سفارشی مشتری می‌تواند از نوع چوب گرفته تا روکش و ویژگی‌های مختلف را بنا به سلیقه‌ی خود انتخاب کند

کابینت آماده

استفاده از کابینت آماده راهی سریع و آسان برای تغییر جلوه و ایجاد ظاهری جدید برای آشپزخانه است. این نوع کابینت در سایزهای معین و رایج تولیدشده و تنوع بسیار کمی در نوع در، رنگ و روکش دارد. بعضی از تولیدکنندگان، کابینت آماده را در سبک، رنگ و روکش‌های متفاوت تولید کرده و در اسرع وقت در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند که با این کار فرآیند بازسازی را تسریع می‌کنند. نمونه‌های چنین کابینت‌هایی را می‌توان در کابینت‌های حمام و دستشویی مانند روشویی و آینه یافت.

کابینت سفارشی

در کابینت‌های سفارشی مشتری می‌تواند نوع، روکش و طرح کابینت را انتخاب کند و درواقع بسیاری از افراد این نوع کابینت را ترجیح می‌دهند. طراحان توانمند با توجه به نیاز و سلیقه کاربر، این کابینت را طراحی کرده و تغییر می‌دهند؛ این بدان معناست که با استفاده از طرح‌های اولیه موجود، نقشه‌ی آشپزخانه و با توجه به ظرفیت‌های موجود فروشگاه کابینت، کابینت آشپزخانه طراحی شده و اجرا می‌شود.

انواع کابینت از نظر کاربرد و کارکرد
با بررسی انواع مختلف کابینت متوجه خواهید شد که آن‌ها در سه دسته کلی کابینت زمینی، دیواری و ایستاده طبقه‌بندی می‌شوند. در ادامه به بررسی کابینت زمینی و انواع مختلف آن پرداخته‌ایم.

کابینت زمینی

کابینت پایه که گاهی اوقات کابینت زمینی هم نامیده می‌شوند محکم و بادوام بوده و روی آن پیشخوان کابینت قرار می‌گیرد و گاهی هم کابینت‌های جزیره‌ای در میان آشپزخانه را تشکیل می‌دهند. در حمام و سرویس بهداشتی کابینت زمینی به عنوان پایه‌ای برای سینک روشویی یا محفظه‌ای برای نگهداری وسایل به کار می‌رود.

کابینت زمینی چیست؟

کابینت زمینی بهترین فضا برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه بوده و در کابینت‌های پایین بیشتر وسایلی قرار داده می‌شود که وزن سنگین‌تری دارد. با طبقه‌بندی داخل کابینت زمینی، اقلامی مانند ماهی‌تابه، قابلمه و دیگر وسایل آشپزی و نظافت به‌راحتی نگهداری می‌شوند. داخل کابینت را با قفسه‌های ساده، کشویی، چرخان، ریلی طبقه‌بندی کرده و حتی سطل زباله یا سبد لباس را در آن قرار می‌دهند. طراحی بعضی کابینت‌ها به‌گونه‌ای است که در قسمت پاخور آن یعنی فضای بین کابینت زمینی و کف آشپزخانه که خالی بوده، کشو قرار می‌دهند تا از فضای خالی به نحو احسن استفاده شود. کابینت‌هایی که مستقیماً به دیوار متصل می‌شوند پاخور ندارند و قسمت زیر آن‌ها خالی است.

انواع کابینت زمینی

کابینت زمینی انواع مختلفی دارد که در ادامه تنها به بررسی انواع رایج آن در آشپزخانه و سرویس بهداشتی می‌پردازیم.

کابینت زمینی آسان بازشو

وسط این کابینت طبقه‌ای میانی داشته و روی در کابینت قفسه‌بندی باریکی مانند در یخچال وجود دارد که دسترسی به اقلام پرکاربرد را آسان می‌کند.

کابینت زمینی ریلی

کابینت ریلی برای نگهداری اقلامی پراستفاده که باید دم دست باشند، استفاده می‌شود. قفسه‌بندی این بخش از کابینت دارای نرده‌هایی است که هنگام بیرون کشیدن و حرکت روی ریل از افتادن اقلام در آن جلوگیری می‌کند.

کابینت زمینی ریلی

کابینت زمینی 2 کشویی

این نوع کابینت پیدا کردن اشیا را راحت می‌کنند و مواردی را در آن قرار می‌دهید که پراستفاده هستند و لازم نیست هربار برای پیدا کردن آن‌ها کل کابینت‌ها را بگردید.

کابینت زمینی قفسه باز

این کابینت در نداشته که این ویژگی برای نگهداری و یا نمایش دکوری اقلام تزیینی بسیار مناسب است.

کابینت زمینی

کابینت زمینی کنجی

اگرچه استفاده از کابینت‌هایی که در کنج آشپزخانه قرار می‌گیرد ممکن است کمی دشوار باشد اما برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه گزینه‌ای بسیار ایده‌آل است.

کابینت زمینی سوپر

کابینت سوپر قهرمان انواع مختلف کابینت‌های زمینی است که در انواع مختلف با ساختارهای کشویی ارائه شده و فضای بسیار زیادی را در محفظه‌ی اصلی و همچنین درها فراهم می‌کنند.

کاربرد کابینت زمینی

این کابینت امکانات جدیدی در تمام اتاق‌های خانه مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی اتاق کار فراهم کرده است.