9158 126 0917
راهنماي خريد انواع مدل هاي گاز روميزي آشپزخانه


بازدید : 1907 نفر

گازروميزي يکي از بهترين شيوه ها براي زيباتر کردن دکوراسيون آشپزخانه تان است. گازهاي روميزي همان اجاق گازهاي پخت و پز اما بدون فر هستند. اين گازهاي کوچک تر هم جاي کمتري را اشغال مي کنند و هم زيبايي و تنوع دکوراسيون آشپزخانه تان را بيشتر مي کنند. به اين دليل که شما امکان قرار دادن مايکروفر را در هرجايي که بخواهيد خواهيد داشت و لازم نيست با پيروي از سبک هاي گذشته، فر حتما زير گاز قرار بگيرد. گازهاي روميزي بسته به استفاده از گاز يا برق، نحوه تهويه و ظاهري که دارند به دسته هاي مختلفي تقسيم مي شوند. که براي خريد گازهاي روميزي مي توانيد با استفاده از اين اطلاعات، گزينه مورد نظرتان را انتخاب کنيد. 

6 نوع از گاز روميزي آشپزخانه 
 
1. گاز روميزي با سوخت گازي
گاز روميزي با سوخت گازياين مدل از گازهاي روميزي، با استفاده از گاز طبيعي يا پروپان کار مي کنند. اين گازها درميان آشپزهاي حرفه اي که ميزان و کنترل شعله گاز برايشان مهم است، محبوبيت دارند.  تميز کردن شعله هاي گاز در اين مدل از گازهاي روميزي دشوار تر است اما گازهاي روميزي جديدتر سطوح صافي ارائه داده اند که تميز کردن و کارکردن با آن ها بسيار آسان تر است.  
2. گاز روميزي برقي
گاز روميزي برقي
گازهاي روميزي برقي همان طور که از نامشان پيداست با قدرت الکتريسيته کار مي کنند و در مقايسه با سوخت گازي، با محيط زيست سازگارترند. در اين مدل از گازهاي روميزي امکان تغيير دما تا درجات خيلي پايين تر نسبت به گازهايي که با سوخت گازي کار مي کنند وجود دارد. همان طور که در تصوير مي بينيد، گازهاي روميزي برقي با توجه به نوع شعله ي آن ها در دو مدل ارائه مي شوند: شعله اي که حالت سيم پيچي دارد و از سطح گاز جدا ديده مي شود و شعله اي که با سطح يکپارچه است و مدل جالب تري که سطح گاز و شعله يکپارچه هستند و شعله به صورت مجزا مشخص نيست. اما مهم ترين نقصي که در گازهاي روميزي برقي وجود دارد، عدم امکان کنترل شعله ي گاز مانند گازهاي روميزي با سوخت گازي است. گرم شدن يا خنک شدن سطح گاز نيز زمان بر است و فقط با ظروفي که کف آن ها صاف است امکان استفاده وجود دارد. 
 

3.گازهاي روميزي القايي

گازهاي روميزي القايي

گازهاي روميزي القايي نيز با الکتريسيته کار مي کنند اما نه همان الکتريسته اي که در گازهاي الکتريکي استفاده مي شود. اين گازها با الکترومغناطيس کار مي کنند. آهن رباهاي الکتريکي (الکترو مگنت ها) در قسمت زيرين سطح گاز قرار داده شده اند و با عبور الکتريسيته از درون آن ها توليد مقاومت مي کنند. اين مقاومت باعث گرم شدن ظروف آهن ربايي (ظروف مخصوص اين گازها) که روي آن ها قرار مي گيرد مي شود و در طول فرآيند آشپزي خنک باقي مي ماند ولي ظروف ديگر روي اين گاز ها گرم نمي شوند و گرمايي نيز به آن ها انتقال داده نمي شود. گازهاي القايي بهترين استفاده از الکتريسيته و گاز را دارند و سازگرترين نوع از گازهاي روميزي با محيط زيست است. نقطه ضعف اين مدل گاز روميزي، قيمت بالا و الزام به استفاده از وسايل آشپزي مغناطيسي با کف صاف است. 

4. گاز روميزي با هود ديواري

 گاز روميزي با هود ديواري

بيشتر گاز هاي روميزي از هود براي کشش گرما و دودهاي ناشي از آشپزي استفاده مي کنند. هود ديواري فضايي را اشغال مي کند که مي توان از آن براي براي کابينت ها يا تجهيزات ديواري استفاده کنيد. اگرچه که هود براي تهويه هواي آشپزخانه خيلي مفيد عمل مي کند.

5. گاز روميزي با هود صفحه اي

گاز روميزي با هود صفحه اي

اين مدل از هود ها از فضاي روي کانتر يا صفحه کابينت استفاده مي کنند. فن مي تواند همراه با گاز روميزي، قسمت بالا، وسط يا در کنار آن نصب شود. هم چنين مي توانيد يک فن جداگانه در قسمت جداگانه اي کنار گاز روميزي نصب کنيد. گازهاي روميزي با هود صفحه اي، فضايي را که بايد در قسمت بالاي گاز براي هود درنظر مي گرفتيد را باز مي کند. اگر چه اين مدل از هودها مانند هودهاي هوايي و سنتي عمل نمي کنند و نمي توانند با قدرتي که آن ها داشتند دود و بخار را جذب کنند. 

6. گاز روميزي با شعله هاي سيم پيچ مانند

گاز روميزي با شعله هاي سيم پيچ مانند

اين مدل از گازهاي روميزي ظاهر ضمختي دارند و قديمي ترين مدل از گازهاي روميزي هستند. تميز کردن آن ها زحمت زيادي مي خواهد و کار چندان آساني نيست. به خاطر سيم هاي پيچيده و نوع شعله هاي اين گاز دسترسي به تمام نقاط آن سخت است.