9158 126 0917
چگونگی بهترین استفاده از آشپزخانه های کوچک


بازدید : 1644 نفر

وقتي در آشپزخانه همه چيز درست و سرجاي مناسب قرار داده شوند، راحت تر تميز مي شود و در هنکام کار در آشپزخانه آرامش بيشتري خواهيد داشت. 

چگونگی بهترین استفاده از آشپزخانه های کوچک :

1. از شيشه ها استفاده کنيد 

استفاده از اين شيشه ها به شما کمک مي کند تا تمام مواد غذاييتان را به راحتي ببينيد و بدون نياز به باز کردن آن ها يا گشتن در کل آشپزخانه، سريعا به هرچه که مي خواهيد دسترسي داشته باشيد. 

2. کشويي براي دستمال ها 

يکي از بهترين روش هايي که براي مرتب کردن پيشنهاد مي شود، نگهداري تمام وسايل هم نوع در يک مکان و نزديک به جايي که هميشه مي خواهيد از آن استفاده کنيد است. قابلمه ها نزديک گاز و دستمال ها نزديک سينک . آشپزخانه بايد يک اصول منطقي براي استفاده داشته باشد. 

3. استفاده از بالاي کابينت ها 

دستورهاي آشپزي که از برنامه هاي تلويزيوني مختلف يادداشت کرده ايد و هم چنين مجله هاي آشپزيان را در يک جعبه نگه داريد و مي توانيد آن ها را بالاي کابينت بگذاريد. با اين کار هم دستورهاي آشپزيان در يک جا جمع مي شوند و هم محيط  آشپزخانه تان مرتب تر مي شود. از بالاي کابينت آشپزخانه تان براي نگهداري بلوريجات و ظروف شيشه اي قديمي که به آن ها علاقه داريد ولي به ندرت کاربرد دارند، استفاده کنيد. 

4. استفاده از شلف ها براي دسترسي راحت

تعدادي شلف براي آشپزخانه تان در نظر بگيريد. وسايلي که در شلف مي کذاريد بستگي به ميزان استفاده شما از آن وسيله دارد. بهتر است وسايل يا ظروفي را در شلف بگذاريد که به طور مداوم از آن ها استفاده مي کنيد و هم چنين ظاهر خوبي هم دارند. 

 

5. استفاده از يک جا براي سيني ها

از ان جايي که سيني ها معمولا کاربردي هستند، معمولا بايد در دسترس باشند. ولي نبايد آن ها را روي کانتر يا بين ظروف کابينت قرار دهيد  مي توانيد از چنين جايي براي قرار دادن آن ها استفاده کنيد که هم دسترسي به ان ها آسان تر باشد و هم چنين آشپزخانه تان را خاص تر کند.   

6. تقسيم کننده هاي داخل کشوي کابينت

تقسيم کننده هاي داخل کشوي کابينت کاربرد و انواع مختلفي دارند. اين تقسيم کننده ها در متريال هاي مختلفي ارائه مي شوند و مي توانيد متريال و رنگ آن ها را با توجه به متريال کشو استفاده کنيد. 

7. صفحه کابينت را مرتب کنيد 

شما در آشپزخانه بيشترين کار را به صفحه کابينت داريد. تا مي توانيد صفحه روي کابينت را از وسايل اضافي خالي کنيد تا هم هنگام کار راحت باشيد و هم آشپزخانه مرتبي داشته باشيد. کفگيرها، ادويه ها و... همه مي توانند در شلف ها يا در بالاي صفحه کابينت قرار بگيرند. 

8. استفاده از فضاي پايين جزيره یا اوپن آشپزخانه 

جزيره یا اوپن آشپزخانه هم از فضاهاي مناسب براي نگهداري لوازم است. مي توانيد با تقسيم کردن، از اين فضا براي نگهداري ظروف يا کتاب هاي آشپزيتان استفاده کنيد. 

9. استفاده از ايده هاي جديد در کابينت سازي

هر روزه روش هاي جديدي براي بهينه سازي فضا در آشپزخانه پيشنهاد مي شود. اين روش ها هم خلاقانه هستند و هم کاربردي. مانند ميز رولي که در قسمت پايين صفحه کابينت پنهان مي شود. مي توانيد از يک کابينت ساز بخواهيد تا اين فضاها را براي شما ايجاد کند.

10. استفاده از فضاهاي ديده نشده 

فضاهايي در آشپزخانه وجود دارند که ديده نمي شوند اما مي توان از آن استفاده کرد. اگر آشپزخانه کوچکي داريد با استفاده از اين ايده ها مي توانيد فضايي را در کابينت آشپزخانه تان ايجاد کنيد.